Consultanţa prin telefon: Program L-V 09:00-18:00
0377.101.403
Cosul tau (0 produse)

Nu aveţi niciun produs în coş.

Total plata: 0,00 lei

Finalizeaza comanda

Redactor Blog
Summermag.ro, Wintermag.ro

Descrierea postului:

Vei fi responsabil cu:

- Crearea de articole pentru blogurile din spatele magazinelor noastre: Wintermag.ro și Summermag.ro conform politicii de conținut existente.

- Actualizarea articolelor existente în funcție de noile produse, tehnologii apărute pe piața de echipament sportiv

- Menținerea unui nivel calitativ ridicat al articolelor scrise.

Vei lucra în strânsă legatură cu Marketing Managerul nostru, ea va fi mentorul tău și cea către care vei raporta.

Articolele trebuie:

- Să fie scrise într-un stil cât mai relaxat

- Să fie foarte bine documentate. Preferăm ca surse de documentare site-uri oficiale ale producătorilor, site-uri de știri din afară și experiențe personale (ale redactorului sau interviuri cu alte persoane)

- Să fie între 500-1000 de cuvinte. Dacă situația o cere se poate încălca această regula.

Descrierea candidatului ideal:

Te așteptăm la noi în echipă dacă ai următoarele calități:

- Te exprimi ușor în scris și știi să utilizezi corect regulile gramaticale

- Utilizezi limba engleză, cel puțin la nivel mediu

- Ai cunoștințe minime de utilizare a Microsoft Office, Photoshop, Internet

- Ai bune abilități de organizare și gestionare a timpului

- Acorzi atenție detaliilor

- Finalizezi task-urile în timp util

- Reprezintă un avantaj experiența de lucru cu platforma WordPress

 -Reprezintă un avantaj experiența anterioară de lucru pe un post similar.

Oferta noastră:

Mediul de lucru este unul relaxat cu focus pe performanță. Poți lucra de acasă sau de la sediul nostru din București, str. Costache Marinescu nr. 1, sector 1.

Vom stabili un număr minim de articole pe care trebuie să le scrii lunar. Plata se va face la oră, vom stabili un tarif orar în funcție de nivelul la care te afli.

Pentru a aplica trimite un email cu CV-ul tău la adresa: andrei@wintermag.ro. În email poți include și alte informații relevante despre tine.